ODF
Skontaktuj się z nami: +48 666 899 995
facebook OEG twitter OEG
wersja beta

Аншлаг в Музеї історії Києва на світовій прем’єрі віртуального музею Чорнобиля

З нагоди 30-ої річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС, 26 квітня 2016 р. в Музеї історії Києва відбулася світова прем’єра першого віртуального інтерактивного музею Чорнобиля під назвою Chernobyl VR Project. Подія була організована польською компанією The Farm 51, Фундацією «Відкритий Діалог», Українським інститутом національної пам’яті, Агенцією Іміджу України та громадською організацією Global Ukraine. Захід відбувся під почесним патронатом мера міста Києва – Віталія Кличка. Прем’єра викликала великий інтерес в представників місцевої та центральної влади, дипломатів, неурядових та громадських організацій, засобів масової інформації, мешканців та гостей столиці України.

Chernobyl VR Project – це інноваційний проект The Farm 51, що поєднує в собі навчання з розвагою. Завдяки технології Reality 51 буде можливо відвідати роками закриту та ізольовану територію. Додаток дає можливість кожному побувати в зоні відчуження та пізнати її завдяки розповідям та історіям людей, що постраждали в результаті вибуху на Чорнобильській АЕС в 1986 р.

«Завдяки чудовій праці команди The Farm 51, даний проект наближає людей до однієї з найважливіших подій в історії України та Європи. Це все можливо завдяки застосуванню унікальних та інноваційних технологічних рішень», – пояснює Людмила Козловська, президент Фундації «Відкритий Діалог».

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович звернув увагу, що Україна прагне запобігти подібним катастрофам в майбутньому. Саме тому, а також щоб дізнатись більше про саму катастрофу, її причини та наслідки, Український інститут національної пам’яті розсекретив ряд важливих документів.

Ребекка Хармс, депутат Європейського Парламенту та Співголова Партії Зелених/EFA в Європейському Парламенті, підкреслила наскільки важливо пам’ятати про події 1986 р. та боротись з наслідками ядерної катастрофи. «Я та інші представники міжнародного товариства будемо раді допомогти Україні та іншим державам, щоб разом впоратись з цією тяжкою спадщиною» – сказала  пані Хармс.

Войтек Паздур, дирекор з розвитку в команді The Farm 51, розповів про унікальність  технології, використаної при створенні проекту. Він також пояснив, що головним мотивом використання інноваційних технологій та власного досвіду було створення проекту віртуальної реальності, що матиме важливе соціальне та історичне значення.

Офіційну частину прем’єри завершила своєю емоційною та запальною промовою Руслана – українська співачка та громадська активістка.

Після презентації технології VR, гості мали змогу самостійно випробувати додаток та пережити віртуальну подорож Чорнобилем. Презентація Chernobyl VR Project в Музеї історії міста Києва триватиме до 10 травня 2016 року. Протягом цього часу відвідувачі можуть безкоштовно випробувати додаток.

Фундація «Відкритий Діалог» та компанія The Farm 51 планують провести ряд заходів, спрямованих на просування проекту на міжнародній арені. Ми переконані, що завдяки новим технологіям, представники неурядових організацій  та приватного сектору зможуть спільно працювати над поліпшенням громадянської та історичної свідомості суспільства. Таким чином ми можемо позитивно вплинути на причетність  людей до важливих істотних подій. Навіть якщо ці події відбуваються в недоступних для нас частинах світу. Окрім того, частина прибутків з продажу Chernobyl VR Project буде передана для надання безпосередньої допомоги людям, що постраждалии в результаті Чорнобильської катастрофи 1986 р.

  • Щоб дізнатись більше про проект:

Відвідай веб-сайт Chernobyl VR Project або переглянь 360 YouTube trailer.

Попередньо замовити додаток та почати допомагати можна вже сьогодні!

Контактні дані Фундації «Відкритий Діалог»:
Людмила Козловська, президент  Фундації „Відкритий Діалог”
[email protected]
Анна Кой, Керівник офісу в ЄС
[email protected]

Публікації посвячені проекту та прем’єрі:

Інформаційні Агенції: 

UKRINFORM
Galka

Телеканали: 

Перший канал
www.5.ua
ICTV
Espreso

Державні та місцеві установи: 

Київська міська державна адміністрація
kievcity.gov.ua
Музей історії Києва

Іноземні ЗМІ

– BBC
– The Guardian
– CNET

Віталій Кличко: 

kiev.klichko.org 
Facebook
Facebook 
Youtube:

Руслана:

Facebook
Facebook
Youtube:

Іноземні ЗМІ українською мовою: 

BBC
Polskie Radio – Redakcja Zagraniczna/Ukraińska

Місце ЗМІ: 

Kreszczatyk
Ukrainska Pravda/Kiev
– Vecherniy Kiev [1] , [2]
Kyiv Dity v Misti
Golos Karpat
Regions Lviv

Портали та інтернет-видання:  

UAPOST US
Novoye Vremia
Global Ukraine
Znaj.UA
Gazeta.UA
Nasz Wybir
Carpe Diem
Novyni
Golos-Info
Muncipal Energy
Jam FM

Оголошення:

Era Media
Tochka Net
Akcent
Sho Dee
My Informs
Blitz Info
Lovely Life in UA

Дивитися повний список публікацій


s