ODF
Skontaktuj się z nami: +48 666 899 995
facebook OEG twitter OEG
wersja beta

VR vs War. Nowy projekt The Farm 51, Centre for Civil Liberties i ODF

Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii ukraińskie i polskie organizacje pozarządowe wykorzystają najnowocześniejsze technologie w walce o prawa człowieka. Fundacja Otwarty Dialog i Centrum Swobód Obywatelskich (Center for Civil Liberties) wraz z polską spółką IT The Farm 51 z pomocą technologii VR opowiedzą światu o jeńcach pojmanych w Donbasie.

Konstanty Kulik i Wojciech Pazdur z The Farm 51 kamerą 3D sfilmowali podziemia i piwnice budynków znajdujących się na terenach wyzwolonych z rąk separatystów, gdzie przetrzymywano, torturowano i zabijano ukraińskich jeńców. Technologia VR pozwala na zanurzenie się widza w wirtualnej rzeczywistości i przeżywanie emocji związanych wrażeniem fizycznej obecności w tych miejscach. Emocje pogłębiają realne opowieści uwolnionych osób, które także pojawią się na nagraniach.

Fundacja Otwarty Dialog oraz Center for Civil Liberties, które wspierają spółkę w tworzeniu tego projektu, chcą w ten sposób zwrócić uwagę świata na problem zakładników, zarówno wojskowych, jak i cywilnych, którzy dziś są przetrzymywani na okupowanych terytoriach Donbasu. Tymczasem prace nad projektem VR vs War trwają.


s