ODF
Skontaktuj się z nami: +48 666 899 995
facebook OEG twitter OEG
wersja beta

Прем’єра Chernobyl VR Project у Брюсселі

У вівторок, 08.11.2016, в рамках Днів Східного партнерства – ініціативи, що проводиться Домом Східної Польщі в Брюсселі, відбулася європейська прем’єра першого інтерактивного музею Чорнобиля. Захід був організований Фундацією «Відкритий Діалог» і студією The Farm 51 за сприяння Посольства України в Королівстві Бельгія, а також депутатів Європейського парламенту: пані Ребекки Хармс, співголови партії Зелених та Європейського вільного альянсу, і пана Міхала Боні, члена Європейської народної партії в Європейському парламенті. Гостями заходу були члени європейських організацій і дипломатичних місій, а також представники ЗМІ та неурядових організацій.

Прем’єра Chernobyl VR Project припала на 30-річчя катастрофічної за своїми наслідками аварії на атомній електростанції, яка значною мірою вплинула на мешканців Чорнобиля і Прип’яті. За допомогою віртуальної реальності студія The Farm 51 розробила цей інноваційний проект, що показує розвиток подій 1986 року у вигляді унікального інтерактивного досвіду. Раніше проект набув значного розголосу в Києві й Варшаві, а зараз потрапив у поле зору більш широкої європейської аудиторії. По завершенню церемонії відкриття пройшли супутні заходу зустрічі з польськими депутатами Європейського парламенту.

Chernobyl VR Project, спільний проект польської компанії Тhе Farm 51 та Фундації «Відкритий Діалог», є навчально-розважальним додатком, створеним за допомогою технології Reality 51. Завдяки йому кожен користувач має можливість «відвідати» район навколо місця катастрофи, який протягом довгих років був ізольований і закритий для відвідувачів. Віртуальна реальність сьогодні дозволяє нам переміщатися закритою зоною і досліджувати її таємниці, спираючись на особисті історії людей, які безпосередньо постраждали від вибуху. Не менш важливим також є соціальний аспект проекту. The Farm 51 прийняла рішення про передачу частини виручки від продажу додатку Chernobyl VR Project постраждалим від Чорнобильської катастрофи та їхнім сім’ям.

Під час заходу пан Войцех Паздур, директор з розвитку компанії The Farm 51, представив прогресивну технологію віртуальної реальності, яка використовувалася для створення Chernobyl VR Project, і пояснив її дію, підкреслюючи при цьому потенційно широкий соціальний аспект проекту загалом. По завершенню презентації гості мали можливість особисто скористатися додатком, щоб відвідати незвідані раніше райони місця катастрофи. До послуг гостей представлено віртуальний музей Чорнобиля, що дозволяє у недоступний раніше спосіб зануритися в це незвичне середовище.

Проект досі привертає увагу представників міжнародних організацій та дипломатичного середовища, органів державної влади і місцевого самоврядування України, а також світових ЗМІ й суспільства загалом. Фундація «Відкритий Діалог» і The Farm 51 планують представити проект на міжнародному рівні і показати широкому колу споживачів новий, унікальний і надзвичайно привабливий спосіб сприйняття важливих подій нашої спільної історії.

Додаткову інформацію про минулі заходи, організовані у Києві та Варшаві, ви можете знайти ТУТ і ТУТ.

Більше інформації про проект ви можете знайти на сторінці Chernobyl VR Project.


s